Açık Parfüm Dükkanı Açmak İş Fikri

Açık Parfüm Dükkanı Açmak İş Fikri

Açık Parfüm Dükkanı Açmak

Marka parfümler oldukça pahalı olduğundan orijinal kokular ile aynı fakat ucuz olan parfümler halka arz edildiğinde çok ilgi gördü. Pahalı kokuyu alamayan fakat aynı orijinali gibi kokacağını fark eden tüketici açık parfümlerin satıldığı dükkânların yolunu tuttu.

Açık parfüm sektörü de kısa süre içinde sektörel büyüme sağladı büyürken Franchising sistemini kullandı. Ülkelerin genel ekonomik durumu ne olursa olsun kozmetik asla durmayan dinamizmini kaybetmeyen nitelik sergiliyor.

Parfüm Bayiliği Almak

Mütevazi bir bütçe ile kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız açık parfüm dükkânı açmak cazip bir fikir olarak düşünülebilir. Bayilik veren pek çok firma bulunuyor, olabildiğince çok firma ile iletişime geçerek koşulları hakkında bilgi edinmeniz sizin koşullarınız ile uyumluluğunu değerlendirmeniz ve en doğru firmaya ulaşmanız açısından doğru bir yaklaşım olacaktır.

Dükkânınızı nerede açacaksınız sorusu araştırmalarınızı biçimlendirecek önemli sorulardan biri, ne kadar sermaye gerekeceği faaliyet göstereceğiniz konuma ve dekorasyona göre farklılıklar gösterecektir. Bağımsız bir işletme olarak faaliyete geçmeyi düşünüyorsanız her aşama üzerinde bizzat sizin durmanız gerekecek.

Konumun uygunluğu, dükkânın uygunluğu, dekorasyonun nasıl olacağı ve ne kadar gider yaratacağı araştırmaları, reklam çalışmaları kapsamındaki hangi reklamlar ve ne kadar reklam sorularına yanıt aranması önemli faaliyetlerinizi oluşturacaktır. Her araştırma sonucunuzu düzenli bir biçimde not almanızı elde ettiğiniz bilgileri sistematik bir biçimde değerlendirmeye tabi tutarak gider kalemlerinizi oluşturmanızı ve nihayet bu aşamadan sonra iş planınızı yapmanızı öneriyoruz.

Kalabalık alışveriş merkezleri, kalabalıkların bulunduğu çarşılar uygun konumlardır fakat dükkân kiraları elbette konuma göre gittikçe yükselecektir. Sahip olduğunuz sermaye ile ne kadar bir yük altına girmek istiyorsunuz? Kredi kullanacak mısınız? Ne kadar kredi kullanmayı düşünüyorsunuz ve koşullarınız almaya uygun mu? Yine üzerinde durmanız gereken ve yanıtlarını mutlaka bulmanız gereken soruları oluşturuyor.

Bankalar dışında KOSGEB ile görüşebilir parfümeri dükkânı için kredi kullanıp kullanamayacağınızın bilgilerini alabilirsiniz.

Günümüzde birçok marka patfüm bayilikleri veriyor. Sizde bu sektörde iş kurmak istiyorsanız Kobi Vadisi internet sitesinde bulunan parfüm bayiliklerini inceleyebilirsiniz.

Parfümcülük Alanında Franchising İşletme Olmak

Ticarete kendinizi güvende hissederek atılmak istiyorsanız Franchising olmak piyasa koşullarında yalnız rekabet etmemek anlamına geliyor. Dükkân tasarımınızdan çalışma sisteminize ürün temininize kadar tek bir firma ile temsilcisi olduğunuz firma ile iletişimde olacak yapacağınız işler hakkında destek alabileceksiniz.

Parfümde bayilik veren firmaları tek tek araştırmaya başlayın hangi koşullarda bayilik veriyorlar, koşullar nedir? Size verilecek tekliflerin hangisi daha uygun? Kararınızı verdikten sonra seçeceğiniz bölgeden dükkân tasarımınıza, ürünlerinizin sergilenmesi ve sunumundan teminine kadar her konuda destek alabileceğiniz bir iş ortağına sahip olacaksınız.

Ayrıca piyasa koşullarını yalnız yönetmeyecek aynı markanın temsilcisi olduğunuzdan ana firmanızın stratejileri ile hareket ederek rekabet gücünüzü artıracaksınız. Perakende satışa sunduğunuz ürünleri incelemek için her gün onlarca tüketici ziyaret edecek dükkânınızı ürünleri tanımak parfüm hakkında gerekli bilgiye sahip olmak işinizin olmazsa olmaz koşullarından. Tüketicinin soracağı soruları yanıtlayabilmeniz onları parfümlerin kokuların büyülü dünyasına götürmeniz satış grafiğinizi yükseltecektir.

Bir işte başarılı olmak için koşullar ve sektör uygun olsa da girişimcinin iş bilgisinde oluşacak en ufak bilgi eksikliği hiç umulmadığı kadar işletmeyi baltalayabilir. İş yerinizi kazanmak için faaliyete geçiriyor belirli bir bütçe, emek ve zaman harcıyorsanız karşılığını almalısınız. İş yeri açmak için gerekenlerden, ürün hakkında bilinmesi gereken her bilgiye, müşteri ilişkilerinden ticari sorumluluklara kadar hiçbir aşamada bilgi eksiğinizin olmamasını öneriyoruz. İşinize ne kadar hakimseniz başarı şansınız o denli yüksektir.

Parfümcü Açarken Resmi İşlemler

İş yeri açılış koşulları hemen hemen tüm esnaf faaliyetlerinde aşağı yukarı aynı belgelerin sunulmasını gerektiriyor, işin içeriğine göre istenen belgelerde ilave koşullar olabiliyor.

  • Nüfus Cüzdanı
  • İkametgâh
  • Tapu yada kontrat
  • Bina / Dükkan izni
  • Vergi levhası
  • Oda kaydı
  • İtfaiye raporu
  • Savcılık temiz kâğıdı

Gerekli bilgiler Belediyeye başvurarak elde edilebiliyor burada girişimci adaylarının yapılacak işlemler hakkında ön bilgi edinmeleri açısından aktarmakta fayda gördük. Adresinizin bağlı olduğu belediyeden gerekli koşulları öğrenip yerine getirdikten sonra vergi dairesinden alacağınız vergi levhanızla birlikte işlemlerinizi tamamlayarak ruhsat aşamasına ulaşıyorsunuz.

Parfüm Dükkanı Açma Maliyeti

Dükkân açmak için 55 Bin ile 260 Bin liraya kadar rakamlar değişebiliyor. Sizin planlarınıza göre yapılan değerlendirme sonucunda net bir rakam çıkacaktır ortaya. Franchising olacağınız ana firma ile birlikte rakamları daha aşağı seviyelere de çekmeniz mümkün.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin

Bu site çerezler kullanmaktadır.