Fatura Ödeme Merkezi İş Fikri

Fatura Ödeme Merkezi İş Fikri

Fatura Ödeme Merkezi Açmak

Çalışan ya da çocukları olan insanlar, dışarıya çıkmak istemiyorlar. Bu nedenle, online fatura ödeme hizmetleri oldukça popüler hale gelmiştir. Fatura tahsilat merkezleri, elektrik, su, telefon gibi faturaların tahsilatını gerçekleştirmek için kurulan ve komisyon alarak kazanç sağlayan yerlerdir. Girişimci bir ruha sahip olanlar için, bu iş fikri oldukça cazip yatırım imkanları sunmaktadır. 24 aya varan taksit olanakları ve beş bin dolarlık franchise bedeli ile yatırımcılar desteklenmektedir. Ayrıca, bankaların teşvik desteklerinden yararlanarak bu iş fikrini hayata geçirebilme olanakları sunulmaktadır.

Fatura ödeme iş fikrini illa ofis açarak gerçekleştirmek zorunda değilsiniz. Bu işi evden ya da mevcut iş yerinizden de yürütebilirsiniz. Özellikle, fatura ödemeleri konusunda sıkıntı yaşanan bölgelerde bir fatura tahsilat merkezi açmak, gelirin yüksek olmasını sağlayacaktır.

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Açılır?

Fatura ödeme merkezi açmak için büyük oranlarda sermaye, kurulum araç-gereç ve sözleşme belgelerine ihtiyaç duyulmaz. Sıfır sermaye ile kurulabilecek iş olanaklarından biridir. Gereken araç-gereçler şunlardır:

 • Akıllı/sabit telefon
 • İnternet bağlantısı
 • Bilgisayar
 • 20 m² iş yeri/dükkan
 • İşini iyi yapan bir personel

Bu iş fikrini bakkal, büfe, internet kafe ve evlerinizde dahi ek gelir olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kendine güvenen, yüksek çalışma performansına sahip ve hitap yeteneği güçlü kişiler, fatura ödeme merkezi iş fikrini kolaylıkla para kazanma ve geçim kaynağı haline getirebilirler. Fatura tahsilat merkezi kurarak iş kapasitesini arttırabilir ve bayilik verecek kadar büyüyebilirsiniz.

Fatura Ödeme Merkezi Kazanç Modeli

Gelen faturalara komisyon payı ekleyerek hizmet verebilir ve kar elde edebilirsiniz. Sıfır masrafı olan bu işte, komisyon doğrudan kar anlamına gelir. Fatura ödeme merkezlerinde banka sistemleri ve bayilikler üzerinden ödemeler yapılır ve ödendiğine dair fiş kesilir.

Müşteri memnuniyeti bu iş alanında da oldukça önemlidir. Müşterilere güven algısı oluşturduktan sonra iş faaliyetleri artar. Sorunsuz şekilde fatura ödeme ve tahsilat işlemleri gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini esas alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Fatura ödeme merkezi açmak için ne kadar sermaye gerekir?

  • Fatura ödeme merkezi açmak için sıfır sermaye ile başlayabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda kurulum için küçük bir başlangıç yatırımı gerekebilir.
 2. Fatura ödeme merkezi iş fikrini evden gerçekleştirebilir miyim?

  • Evet, fatura ödeme merkezi iş fikrini evden ya da mevcut iş yerinizden yürütebilirsiniz.
 3. Fatura ödeme merkezi açmak için hangi belgelere ihtiyaç vardır?

  • Fatura ödeme merkezi açmak için genellikle büyük oranda belgeye ihtiyaç yoktur. Ancak, yerel belediyeden gerekli izinleri almanız gerekebilir.
 4. Fatura ödeme merkezi işletmek için kaç personel gereklidir?

  • Genellikle bir personel yeterli olacaktır. İşin büyüklüğüne göre personel sayısı arttırılabilir.
 5. Fatura ödeme merkezi ne kadar kazandırır?

  • Kazanç, hizmet verdiğiniz bölgeye ve müşteri sayısına bağlı olarak değişir. Gelen faturalardan alınan komisyon oranına göre kazanç sağlanır.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin

Bu site çerezler kullanmaktadır.