Kahvaltı Salonu İş Fikri

Kahvaltı Salonu İş Fikri

Kahvaltı Salonu Açarak Para Kazanmak

Kahvaltı en önemli öğün olarak görülmektedir. İnsanların iştah olarak uyku sersemliğinin etkisi ve işe yetişme acelesi ile dikkatsiz bir tüketim yaptıkları zamandır. Günümüzde ki niş işler arasında kahvaltı salonu açmakta vardır.

Bu işin ilginç tarafa sabah erken saatlerde hizmet vermeye başlayıp, öğlen 11-12 gibi dükkanı kapatmanız olacaktır. Günün geri kalan kısmını hazırlıklarınıza ve kendinize ayırma şansınız var. Açık büfe kahvaltı salonu açabilir ya da özel bir menü ile insanlara hizmet verebilirsiniz. Menemen, tost, yağ, bal, kızartma, yumurta ve hamur çeşitlerinizi menüye dahil edebilirsiniz.

Kahvaltı Salonu Nasıl Açılır?

Kahvaltı salonu açmak için öncelikle gerekli izinleri almanız gerekiyor. Dükkan açmak için belediyeden ve sağlık müdürlüğünden de temizlik için izin almalısınız.

Ardından dükkanınızı açacağınız yeri belirlemelisiniz. En az 10 masa olmasına dikkat etmelisiniz. Masalar ile birlikte tek kişilik oturma alanlarını da koymalısınız. Açık büfenin maliyeti yüksek gibi dursa da bu ilgi daha yoğun olacağını da hesaba katmalısınız.

Unutmayın insanlar ne kadar aç olursa olsun bir tabak onlara yetecektir. Önemli olan göz açlığını doyurmak önemli bir detaydır. Bunu başarırsanız müşterilerinizin oranı büyük oranda artış gösterecektir.

Kahvaltı Salonu Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Maliyetli bir iş gibi dursa da günlük geri dönüş oranı çok yüksektir. Dükkanı açacağınız yere, satacağınız ürünlere, yanınızda birinin olup olmayacağına göre maliyet limitiniz artacak ya da düşecektir. Kahvaltı hazırlamak hem eğlenceli hem de güzeldir.

Uzun saatler ayırmanıza gerek yoktur. Temizlik önemlidir ve çeşit boldur. Sebzeler dışında tüm ürünlerinizi dolaba koyarak satabilirsiniz. Bu da maliyeti düşüren bir detaydır. Ortalama 30 bin TL ile 50 bin TL arasında bir oranda sermaye ile işe başlayabilirsiniz.

KAHVALTI SOLUNU AÇARAK NE KADAR KAZANABİLİRSİNİZ?

Kahvaltı salonu hakkında yapılan araştırmalarda ortalama kar marjının %50’nin üzerinde olduğu söylenmektedir. Tabi bu oranı sunum ve kaliteniz ile daha yukarı çekebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki her 100 liralık maliyete 50 TL kart alacaksınız demektir. Günlük 1000 TL ciro yapmanız halinde 500 TL para kazanabilirsiniz. Tabi bunlar müşteri potansiyeli arttıkça daha yüksek olacaktır.

Dükkanın iş yapması için ve dikkat çekmesi için özel günler için ürünler hazırlayabilirsiniz. Hafta sonları bu işte en yoğun günler olacaktır. Bu günlerde özel çalışanlardan yardım alabilir ve müşterilerinize daha iyi bir hizmet sunabilirsiniz.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin

Bu site çerezler kullanmaktadır.