Kitap Kafe İş Fikri

Kitap Kafe İş Fikri

Kitap Kafe Açarak Para Kazanmak

Kitap okumak için insanlar günümüzde nezih ortamları tercih ediyor. Sesin az olduğu, hafif müziğin çaldığı, sıcacık ve manzaralı mekanlar sıklıkla tercih ediliyor. Tabi bunların olabilmesi için öncelikle plan yapmalısınız. İlk olarak mekanın ismini belirlemeli, içinde ki dekorasyona karar vermeden önce kiralayacağınız dükkana karar vermelisiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra sermaye hesaplaması yapmalısınız.

Ayrıca kafenizde ne gibi ikramlarda bulunacağına ve hangi tür kitapların daha ağırlıkla olacağını belirlemenizde fayda var. Yemek mi yoksa içecek mi ikram edeceğiniz gibi detaylara mutlaka dikkatli bir şekilde karar vermeniz gerekiyor.

Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: cafe açmak adlı rehberi okumanızı öneriyoruz.

Kitap Kafe Açmanın Maliyeti Nedir?

Kitap kafa açmadan önce mutlaka bir maliyet hesabı yapmalısınız. Bunun için ilk adım olarak dükkanı bulup ne kadar kira vereceğinizi hesaplamalısınız. Bu bedel şehirden şehre ve dükkanın büyüklüğüne göre değişecektir. Onun için sermayenize uygun kira ödeyebileceğiniz ve dekorasyon yapacağınız mekanı tercih etmelisiniz.

Unutmamanız gereken detaylardan birisi de uygun kira vermek için insanların tercih etmeyeceği rotalarda dükkan açmaktır. Köşe başı olmasına gerek yok ancak insanların merkezi noktalara gittiği güzergahlarda olması bir avantaj olacaktır.

Dekorasyon tercihinizde fazla abartmadan sadeliğe önem vermelisiniz. Tek başınıza mı işleteceksiniz yoksa yanınızda başka birileri çalışacak mı bunları da belirlemelisiniz. Tüm bu detayları göz önüne aldıktan sonra hepsini kalem olarak hesaba dahil etmelisiniz. Mutlaka ekstra bir maliyet çıkacaktır ancak ortalama 50 bin TL ile 150 bin TL arasında bir sermaye sizlere yetecektir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan kahve dükkanı iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Kitap Severleri Kafeye Nasıl Çekebilirsiniz?

Kitap kafe açmanın maliyetini belirledikten sonra oradan para kazanabilmek için insanları oraya çekmeniz gerekiyor. Bunun için günümüzde en etkili reklam çalışmaları sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. İsterseniz kendiniz tarafından kullanılan bir sosyal medya kanalları üzerinden dikkat çekici paylaşımlar yapabilirsiniz.

Tabi bu konuda isterseniz profesyonellerden de destek alabilirsiniz. Ancak en etkili reklam çalışması müşterilerinizin vermiş olduğu doğru yorumlar olmalıdır. Kitap sayınızı ve kalitesini sürekli olarak geliştirmeyi de eksik etmemelisiniz. İyi bir kitap okuru eğer orada yeterli sayıyı göremezse bir süre sonra sizin yerinize rakibinizi takip etmeye dikkat edecektir.

Kitap Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Aylık ne kadar para kazanacağınız tam olarak belli olmayacaktır. Kısa sürede büyük paralarda kazanabilir ya da o ayı zor çıkarabilirsiniz. Kazanacağız miktarı arttırmak için ortamın içinde ki detaylar ile yakından ilgilenmelisiniz. Ayrıca mutlaka bir yemek menünüz olması gerekiyor. İnsanları orada tutabilmek için farklı kitap okuma etkinlikleri de yapmayı unutmamalısınız.

Aylık ödemeniz gereken tutarı çıkardıktan sonra ne kadar kalacağınızı hesaplamak daha kolay olacaktır. Konuma ve sunulan menülere göre kazancınız illere göre farklılık gösterecektir. Ancak farklı bir şekilde para kazanmak için ideal bir tercih olabilir. Kitap kiralayarak kazancınızı da arttırabilirsiniz.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.