Mobil Kuaför Hizmeti İş Fikri

Mobil Kuaför Hizmeti İş Fikri

Seyyar & Mobil Kuaförlük Hizmeti Vermek

Mobil kuaför bir güzellik salonu veya kuaför binası dışında verilen kuaförlük hizmetidir. Bir gelin ya da düğün evinde bir kuaförlük hizmetinin gerekli olduğu önemli durumlar vardır, çünkü bir gelinin hazırlaması için bir güzellik salonuna gidip gelmesi zaman alıcı bir durumdur. Bunun yanında bu iş çok yoğun olan kişiler veya kuaföre gidemeyecek bir engele sahip olan ya da yaşlılık nedeniyle ulaşımı zor olan bireylerin ihtiyacı olan kuaförlük hizmetlerini erişebilir. Bu kişiler nedenlerden dolayı, profesyonel hizmetlerini müşterilere sunmak için eve seyahat eden kuafördür.

Güzellik ve teknoloji meslek sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getiren bu iş alanı, kuaförlük mesleğinin gerektirdiği yeteneklere sahip ve aracı olan kişiler için düşünülmesi gereken bir iş alanıdır. Yaşam alanına kuaförü çağırmak lüks bir durum gibi görünse de aslında hiçte öyle değildir. Giderek hızlı bir koşturmaca içine giren insanlık ve yaşlı sayısındaki gözle görülen artış nedeniyle ilerideki dönemlerde popülerliği artacak bir iş kolu olarak görülmelidir.

Mobil Kuaför Müşterilerinin Kendini Özel Hissetmesini Sağlayan Bir Meslektir

Mobil bir kuaför olarak hatırlanması gereken ilk şey, müşterilerin her birinin kendini özel hissettiğidir. Bir müşteriye randevu verildikten ve onun hizmeti vermeye başlandığında mümkün olduğu kadar farklı bir müşteriyle görüşme yapılmaması müşteri memnuniyeti için önemli bir adımdır. Ve hizmet esnasında sürekli kendinden bahseden biri müşteriler tarafından hoş karşılanmazken onların öğrenmek istediği şey en son randevudan sonra kişinin işiyle ilgili ne yaptığıdır. Ve aynı zamanda kendileri ile ilgilenmesini isterler. Ve müşterilerin çocuklarının adı, nerede çalıştıkları gibi konuları bilmek kendilerini özel hissettiren faktörlerin başında gelmektedir.

Mobil Kuaför Hizmeti Verenler Müşterilerini Nasıl Elde Tutabilirler?

Müşteriler en önemli varlıktır ve bu varlığı korumak için mümkün olduğu kadarıyla elden gelen her şeyi yapmak gerekir. Müşteri bilgilerinin yer aldığı, en son ne zaman ve hangi hizmet aldıkları gibi bilgilerin düzenli olarak tutulacağı bir veri tabanı oluşturmak gerekir. Bu basit bir excel listesinde tutulabilir bir durumdur. En az haftada bir kez bu veri tabanı kontrol edilerek hizmet zamanı gelen müşterilerin güncellenmesi ve randevuları gelen müşterinin aranması veya hatırlatılması gerekir. Zamanı gelen müşteriyi aramamak ona değer verilmediği izlenimi yaratırken müşteriyi kaybetmeye sebep olabilir. Bayan Kuaförü Açmak

Şayet müşteri kaybı yaşanmışsa; müşteri kazanma maliyetleri göz önüne alındığında müşteri geri kazanmak için elden gelen yapılmalıdır. Çünkü bu yeni bir müşteri kazanmaktan daha ucuz ve güvenli bir yoldur. Ve önceki müşteriler hizmeti bildikleri ve denedikleri için sürdürebilirlik açısından önemlidirler. Bu yüzden zaman yönetimi çok önemlidir ve farklı bir müşteri hizmeti ile karıştırılmamalıdır.

Mobil Kuaförün Hedef Kitlesi

Mobil kuaförü hizmeti; çok meşgul olan kuaför salonuna gidemeyecek durumda olan, evinden ayrılamayan, kuaför salonuna gitmek istemeyen, yaşından veya engelinden dolayı ulaşım zorluğu yaşayan kişiler için cazip bir hizmettir. Mobil kuaför den hizmet almanın birkaç faydası vardır ve ilgili olduğu kitleler şunlardır:

  • Düğünlerde hayat kurtarıcı olabilir: Düğün; gelin, gelinin annesi, ailesi ve arkadaşları gibi kişiler için yoğun bir program anlamına gelir. Şimdi tüm bu kişilerin saçları ve makyajları için güzellik salonuna gidip gelmeleri zor olurken, mobil kuaför hizmeti sayesinde mekândan ayrılmadan bu hizmeti alabilmek mümkündür.
  • Yaşlılar için ideal hizmettir: İnsanların yaşlı olması, kişisel bakım hizmetlerine ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez. Bu yaşlı kişilerin çoğu zaman bazı engeller nedeniyle evlerinden ayrılamazlar. Bu gibi durumlarda, mobil bir kuaför saç modeli ve bakım ihtiyaçlarına cevap verebilir.
  • Meşgul anneler için iyi bir hizmettir: Çocukları bırakmak ve bir kuaför salonuna gitmek, tüm meşgul annelerin karşılayamayacağı bir lükstür. En iyi seçenek, mobil kuaförlük hizmetinden faydalanmaktır çünkü çocuklar için endişelenmeye gerek kalmadan bu hizmeti alabilirler.
  • Zaman kazandıran bir hizmettir: Bir kuaför salona gitmek için bazen trafik sorununu aşmak, park yeri bulmak gibi zorluklar yaşanır. Bir mobil kuaför, evde konforunda bu hizmeti almayı ve zaman tasarrufu sağlar.
  • Evde toplu hizmet almayı sağlar: Evde verilen kuaförlük hizmetleri, tüm ailenin kişisel bakım hizmetlerini aynı anda almayı tercih eden aileler için faydalıdır.
  • Avantaj sunmaktadır: Mobil kuaförlüğün bir avantajı, genel olarak saç stilisti için ödenecek ücretten çok daha düşük olduğu için genellikle avantaj sağlamaktadır.
  • Köylere hizmet vermek: şehir merkezlerinden ziyade, bazı köylerde berber ve kuaför hizmeti veren işletmeler bulunmuyor. Bir köyde ortalama 500 nüfus olduğunu düşünün. ve bu köyü ortalama ayda 1 kez ziyaret ettiğinizi baz alın. En az 20-30 farklı müşteriye rahatlıkla ulaşılabilir.

Mobil Kuaför Hizmeti Vermenin Maliyeti Ne Kadardır?

Mobil kuaförün adından da anlaşılacağı gibi bir araca ihtiyacı vardır. Kuaförlükte kullanılan malzemelerin organize olarak tasnif edilebileceği kolaylıkla bulunabileceği şekilde tasnif edilmiş bir araç bu meslekte müşteri memnuniyetinde önemli rol oynamaktadır. Ticari bir araçta raf düzeni kurularak bu işe göre ayarlama yapılabileceği gibi binek bir araçta bu şekilde düzenlenebilir. Ayrıca başlangıçta bu iş için gerekli minimum düzeyde teçhizatla başlanarak ileriye dönük müşteri portföyü genişletildikçe daha kapsamlı bir araç alınabilir.

Aracı olmadan başlayacak olan bir kişi 2. el bir araç alarak ve bu işin gerektirdiği malzemeleri temin ederek 70-100 bin TL ile bu işe başlayabilirken kendi aracında düzenleme yaptırarak 75-150 bin TL’ ya başlayabilir. İşin reklamı için araca isim yazılması veya kaplama yaptırılması gibi etkinliklerle,  aracıyla gezerken aynı zamanda kendi reklamını da yapabilir. Kartvizit, broşür çalışması yanında sosyal medyada yapacağı reklamlarla da müşteri kitlesini artırabilir.

Mobil Kuaförler Ne Kadar Kazanabilir?

Mobil kuaförün kazancı bu işi yapacağı bölgeye, şehre, vereceği hizmete ve tanınmasına göre farklılık gösterecektir. Tanınmış bir mobil kuaför fiyatları diğerlerine göre çok yüksek olabileceği gibi randevu yoğunluğu yaşayacak kadar iş sirkülasyonun sahip olabilir. Ortalama fiyatlara sahip bir yerel kuaförde en fazla yapılan işlemler saç kesimi, saç boyama ve kaş alımı gibi işlemlerdir. Bunun yanında saç ve yüz maskesi, ağda işlemleri, el ve ayak bakımı vb. gibi birçok işlem kuaförler tarafından hizmet olarak verilmektedir.

Yerel yerleşik bir kuaför dükkânında fiyatlara bakıldığında ortalama değerler üzerinden en çok yapılan işlemlerden saç kesimi 150 TL, kaş bıyık alımının 50 TL, saç boyama 500 TL olduğu düşünüldüğünde mobil kuaförlerde bu fiyatlar en az %20-30 daha fazla olacaktır. Tüm gün bu hizmeti verecek biri günde en az 10000-35000 TL net gelir elde edebilir. Tabi bunun yanında güzellik ve kişisel bakım ile ilgili diğer hizmetleri de vermeyi düşünüyorsa bu gelir çok yukarılara taşınırken ek bir çalışan maliyetini de göz ardı etmemek gerekir. 

Bu gelirin artışı tamamen işin ne kadar tanıtıldığına, müşterinin ne kadar memnun kaldığına ve başkalarına tavsiye ettiği ile doğru orantılı olarak değişebilmektedir. Zamanlama da istikrarlı olmak ve daha fazla müşteriye hitap edebilmek için alınan randevuların aynı bölgelerde alınmasına dikkat etmek ayrıca geliri yükselten bir faktördür. Ayrıca bayanların gün adı altında yaptıkları toplantılar, toplu organizasyonlar öncesi hazırlıklarda hizmet vermek hem ulaşım maliyetini düşürürken, daha fazla müşteriye hizmet verileceği için geliri artırır.

Mobil kuaförlük hizmeti; kişisel bakım için dışarıya çıkamayacak kişiler için bir ihtiyacı karşılarken, aynı zamanda kişiye kendini özel hissettirmesiyle de tercih edilen niş bir alan oluşturabilir. Bu niş iş fikrinde başarılı olmak; tamamen kişinin yeteneğine, iş tanıtımındaki başarısına ve müşteri memnuniyetine bağlıdır. Sizde ev konforunda kişisel bakım hizmetleri almak istemez misiniz?

Neden olmasın!

Hizmet Verenlere Daha Çok Kazanç

Sizde bu sektörde veya farklı sektörlerde hizmet veren; usta, uzman, eğitmen, danışman veya bir şirket yetkili iseniz, internet üzerinde araştırma yaparak, hizmet ilanları oluşturabileceğiniz web sitelerine kayıt olup daha fazla yeni müşteri kitlesi edinebilirsiniz.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.