Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma İş Fikri

Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma İş Fikri

Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma

Oto modifiye aksesuar dükkanı açma Oto Aksesuarcılık Yapmak

Otomobiller, yıllardır insanların en büyük tutkusu. Birçok kişi eski model otomobilleri satın alarak, daha kullanışlı ve modern bir hale getiriyor. Bu noktada oto modifiye aksesuar dükkânları da talep görüyor ve karlı bir iş kolu olarak öne çıkıyor.

Oto modifiye aksesuar işine olan talep, araç özelleştirmesine olan büyük ilgi nedeniyle sürekli artmaktadır. Bu işin pazarı genellikle otomotiv meraklılarından oluşur ve bu kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunar.

Oto Modifiye Aksesuar Talebi

Ülkemizde otomobiller, özellikle erkeklerin ortak ilgi alanıdır. Otomobillerin geliştirilmesi, yenilenmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşturulması ise büyük bir keyif ve aynı zamanda kazanç kapısıdır.

Türkiye'de oto modifiye işleri ile profesyonel bir şekilde ilgilenen kişi sayısı azdır. Kalite ve profesyonellik ilkeleriyle bu işi yapmayı amaçlayan kişiler için oto modifiye aksesuar dükkânı açma fikri oldukça mantıklıdır. Otomobillere meraklıysanız ve çevrenizde otomobil geliştirmeye ilgi duyan kişiler varsa, bu iş size hem keyif verecek hem de büyük kazançlar sağlayacaktır.

Oto Modifiye Aksesuar Dükkânında Neler Satılabilir?

 • Katlanır ayna
 • Koltuk kılıfı
 • Araç paspasları
 • Cam perdeleri
 • Cam ve far filmleri
 • Araç xenon far ve ampülleri
 • Tampon bantı
 • Ledli tavan aynası
 • Direksiyon kılıfı
 • Gömme led
 • Lastik (özellikle performans lastikleri)
 • Far halkası takımı
 • Park sinyal modülü
 • Torpido neon led
 • Balıksırtı anten
 • Difüzör
 • Ön tampon eki

Ürün Yelpazesinin Genişliği

Otomobillerini modifiye eden kişiler oldukça farklı zevklere sahip olabilirler. Aynı model iki otomobil, tanınamayacak şekilde birbirinden farklı tasarımlara sahip olabilir. Bu nedenle, oto modifiye ve aksesuar dükkânı açmayı düşünüyorsanız, öncelikle iyi bağlantılar kurup ürün yelpazenizi geniş tutmalısınız.

Her zevkten ve bütçeden kişiye hitap edebilmek için sadece elinizdeki ürünlere bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden bağlantı kurduğunuz ve iş yapma kararı aldığınız kişilerin, ellerindeki ürünleri de müşterilerinize sunabilirsiniz. Müşteriler bu ürünleri talep ettiğinde, ürünleri tedarikçilerden temin ederek satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Otomobil Performans Parçaları Mağazaları

Otomobil performans parçaları mağazaları, performans için tasarlanmış üst düzey otomobil parçaları ile otomobil ve yarış meraklılarına ve profesyonel sürücülere hizmet vermektedir. Bu mağazalar, genel amaçlı otomobil parçaları satıcılarından daha küçük bir alana hizmet eder, ancak performans parçaları daha yüksek kar marjları sağlar.

Bu özel perakendeciler, düzenli alışveriş yapan ve ağızdan ağza reklamı yayarak sadık bir müşteri tabanı oluşturabilir. Performans otomobil parçaları mağazası açmak, tutkunu olduğunuz bir sektörde finansal bağımsızlık elde etme fırsatı sunabilir.

Yurt Dışındaki Gelişmeleri Takip Edin

Araçların tasarımı, dizaynı ve motor hacimlerinin güçlendirilmesi adına yurt dışındaki gelişmeleri takip etmek önemlidir. İmkânlarınız dahilinde, ülkemizde olmayan ürünleri yurt dışından getirtmek, diğer işletmelere kıyasla ön plana çıkmanızı sağlar.

Bu işi keyifli bir şekilde yapmak istiyorsanız, küçük bir yatırım ile siz de bir otomobil alıp, bir yandan da kendi otomobilinizi modifiye edebilirsiniz. Bu, müşteriler için güzel bir örnek teşkil eder.

Body kitlerden cam filmlerine, jantlardan egzozlara, etiketlerden ses sistemlerine kadar birçok alanda ürüne sahip olup, bu ürünlerin montajını da kendi işletmeniz içerisinde yaparsanız, oto modifiye aksesuar dükkânı açma fikrinin ne kadar keyifli ve kazançlı olduğunu görebilirsiniz.

Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma Süreci

Bir işi kurmak, sadece bir dükkân açmaktan ibaret değildir. Tüm sürecin eksiksiz tamamlanması gerekir, aksi takdirde para kazanacağım derken para kaybetme olasılığınız yüksektir.

Dükkân Yeri Seçimi

Oto modifiye aksesuar dükkânı açmadan önce, işinizi nerede kuracağınız ve yer seçiminiz oldukça önemlidir. Oto modifiye aksesuar dükkânı, özellikle otomobil satış yerlerine, ikinci el araç satış noktalarına ve oto sanayilerine yakın mesafelerde açıldığında daha karlı bir iş olacaktır.

Dükkânın Düzenlenmesi

Dükkânın geniş ve düzenli olması işinizi kolaylaştırır. Kiraladığınız dükkân bakımsız ise, tüm gerekli tadilatları yaptırıp, bir satış dükkânına uygun düzenlemeniz gerekir. Raflar, stantlar, lastiklerin konacağı ayrı bir bölüm, idari bölüm ve müşteriler için bir bekleme bölümü düzenlemeniz önemlidir.

Tedarikçilerle Görüşün

Dükkânınızda satmak için birçok otomobil aksesuarına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için otomotiv parçaları üreten üreticilerle veya bu parçaların satışına aracılık eden tedarikçilerle görüşün. Hem dükkânınızda satmak hem de stok oluşturmak için çeşitli ürünlere ihtiyacınız olacaktır.

Gerekli İzinleri Alın

Bir dükkân açmanın prosedürleri genel olarak bellidir. İşyeri ruhsatını almadan önce vergi kaydınızı oluşturun. İleride finansal problem yaşamamak için anonim, limited veya şahıs şirket olarak kayıtlarınızı yaptırın. Ruhsat almak için gerekli belgeleri bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenin. En son olarak Sosyal Güvenlik kaydınızı yaptırın.

Web Sitesi Kurun

Müşterilere çevrimiçi hizmet vermek için eksiksiz bir web sitesi oluşturun. Geniş bir coğrafi erişim, daha küçük nişlere hizmet verirken başarının anahtarıdır. Çevrimiçi hizmet vermek, işletmenizi yerel bir alanla sınırlandırmaya kıyasla daha geniş bir kitleye ulaştırabilir.

Tavsiyeler

Oto modifiye aksesuar iş fikri ile ilgili olarak, yurt dışından x bir markanın Türkiye satıcılığını veya distribütörlüğünü alarak satış ağınızı kurabilirsiniz veya internet üzerinden satış yaparak ciddi gelir elde edebilirsiniz. JİT DANIŞMANLIK web sitesinde yer alan oto aksesuar bayiliği veren firmaları da inceleyebilirsiniz.

Bu işte sosyal medya çok önemli. İşletmenizi açtıktan sonra yapacağınız tüm işlemlerin profesyonel resim ve videolarını hazırlayıp sosyal ağlarınızda paylaşmak, size büyük bir geri dönüş sağlayacaktır. Ayrıca bulunduğunuz şehirde birkaç araç sahibi ile anlaşıp, araçlarına ücretsiz modifiye işlemleri yapıp üzerlerine firmanızın reklamını yaparak büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin

Bu site çerezler kullanmaktadır.