Pide Salonu Açmak İş Fikri

Pide Salonu Açmak İş Fikri

Pideci Açmak

Kendi işimi yapmak istiyorum, kendi işimi yönetmek istiyorum, maaş ile yaşamak istemiyorum daha fazla kazanmak istiyorum, fazla sermeye gerektirmeyen bir iş yeri açsam diyorsanız ve bu işin gıda üzerine olabileceği kafanıza yatıyorsa neden bir pide salonu açmayı düşünmüyorsunuz?

Satacağınız ürünün alıcısı var mı sorusu elbette sorulması gereken ilk soru çünkü ancak o zaman işletmeniz kâr elde edecek ve ancak o zaman satış yapabileceksiniz. Böyle bir sorunun cevabını ararken bakılacak alan elbette içinde bulunduğunuz çevre hizmet vereceğiniz kitle.

Türk insanının belli alışkanlıkları asla değişmez ayran tüketiriz, lahmacun, pide, börek gibi gıdaları tüketmeye bayılırız kahvaltılarımızın zengin çeşitliliği gibi et türlerine olan düşkünlüğümüz gibi vazgeçmediğimiz ve hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz bazı tüketim alışkanlıklarına sahibiz.

Ülkemiz insanı, nerede imal ederseniz edin nerede satarsanız satın pide, lahmacun gibi gıdaları büyük bir iştahla tüketecektir bu bizim geleneksel gıdamız her zaman satın alıp her zaman tüketiriz. Lahmacun pide gibi kültürel kimliğimizi yansıtan lezzetlerimizin satılıp satılamayacağı ile ilgili endişe bulunmadığına göre dükkân açmanız için nelere ihtiyacınız olacak sorusu üzerinde durmaya geldi sıra.

Pideci Nasıl Açılır?

PİYASA KOŞULLARI

Açacağınız işletmenin hizmet vereceği sektördeki piyasa koşulları nelerdir? Hangi bölgede açmalısınız? Ne kadar sermaye gerekecek? Sektörde rekabet ne düzeyde? Dekorasyon nasıl olmalı? Dekorasyon ve reklam için yapılacak gider ne kadar? Hangi reklam kanalları kullanılacak? Soruları işletmenizin hem gider kalemlerini hem piyasadaki durumu ortaya koyarak ihtiyacınız olan iş planının ilk taslağını verecektir size.

FIRSATLAR

Lahmacun ve pide ülkemizin en sevilen gıdaları olmasına rağmen çok fazla ve her yerde tüketiliyor olmasına rağmen bizim insanımız bu geleneksel lezzete yeterli itibarı göstermemiş aslında İtalya pizzasını, Amerika Birleşik Devletleri hamburgerini, kâğıt bardağını, hiç sevmediğimiz plastik kaşıklarını bile bize kullandıracak kadar ürününü tanıtırken, dünyaya yayarken  biz lahmacun ve pidemizi küresel düzeyde paylaştırıp yaymak konusunda yeterli çabayı gösterememişiz. Bu anlamda sektörde hala bir zayıflık ve boşluk söz konusu.

Pide Dükkanı Açmak

İşletmenizi açmaktaki amacınız elbette para kazanmak hatta iyi para kazanmak o halde iş yerinizin nasıl bir yer olacağı ve nasıl sunum yapacağınız önemli çıkış noktalarınız. Müşterisi hazır bir ürün koyacaksınız ortaya fakat bu ürünün tüketilebilmesi için sadece bilinen ve sevilen bir tat olması ne yazık ki yeterli değil tam bu noktada sizin işletmeci kimliğiniz ve çabalarınız büyük önem arz ediyor.

Ne büyüklükte bir yer tasarlıyorsunuz? Sermayeniz ne kadar büyüklükte ve hangi konumda bir işletme açmaya yetiyor? Sorularının cevapları işletmenizin nasıl sunulması gerektiği konusunu da aydınlatacaktır. Geleneksel yapımızı mı ön plana çıkaracaksınız yoksa modern sunum içinde gelenekseli mi sunacaksınız tasarlamanızda fayda var. Günümüz insanının değişen yaşam biçimleri, beklentilerine uygun bir sunumla faaliyete geçmeniz daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Size önerimiz küçücük bir işletme dahi açsanız ona bir ruh kazandırmanız bugün pizza hamburger gibi ürünlerin başarıya ulaşmalarındaki ana etken lezzetleri değil bir tarz ve bir stil kazandırarak sunum yapmaları tabi Fast food tarzını alıp uygulayın anlamında bir öneri değil bu. Siz daha ülkemize özel ya da belki sizin yaratıcılığınız ile ortaya çıkacak bir uygulama koyabilirsiniz ortaya yeter ki işletmenizin bir kimliği olsun.

FRANCHİSİNG PİDE SALONU AÇMAK

Bu iyi bir fikir olabilir, bağımsız bir işletme olarak her ayrıntıyı düşünmek her gider için plan yapmak yalnız başınıza risk almak yerine hazır bir markanın güvencesine sahip olarak ve tüm sorumlulukları paylaşarak hazır bir sistemin üyesi olabilir daha güvenli koşullarda kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Markalaşmış ve sistemin oturtmuş bir ana firma size her konuda bilgi vermekten çekinmeyerek size rehberlik edecek çözüm ortağınız olacaktır. Reklam ve tanıtım gibi gider maliyetleriniz düşecek rekabet gücünüz ise artacaktır.

Bağımsız bir işletme olup tek başınıza mücadele vermektense Franchising olarak bir zincire eklenerek ticarete güçlü başlamak istiyorsanız vakit kaybetmeden bayilik veren firmalar ile iletişime geçin olabildiğince çok görüşme yaparak koşulları size en fazla uyacak iş ortağınıza ulaşın. Franchising olacağınız firmayı seçtikten sonra geriye sadece yasal işlemlerin hayata geçirilmesi kalacaktır ki bu konuda muhasebeciniz ve iş birliği yaptığınız firma gerekli bilgi desteğini sağlayacaklardır size.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.