Seyyar Midyeci İş Fikri

Seyyar Midyeci İş Fikri

Seyyar Midye Satarak Para Kazanmak

Midye ülkemizde en çok tüketilen deniz mahsullerinden birisi olarak kabul edilebilir. Tabi midye denizden çıktığı gibi servis edilmiyor. Özel olarak toplanan midyelerin insanlara sunulması için öncelikle temizlenmesi ardından geniş bir kazan içerisinde pişirilerek pirinç ile hazır hale getirilmesi gerekiyor.

Tüketimi için bir tezgahın başına durmanız ve yanında biraz limon ile bu lezzeti gönlünüz ne kadar isterse o kadar tüketme şansınız var. Tabi bu işi yapabilmek için öncelikle önceden hazırlık yapmalı ve ürünü doğru yerde insanlara sunmalısınız.

Seyyar Midye Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Midye özellikle büyük şehirlerde her sokak başında rahatlıkla satılabilecek ürünlerdir. Özellikle denize kenara olan illerimiz de talep çok fazla olabiliyor. Denizden uzak olan bir yerde satış yapacaksanız uygun bir cadde tercih etmelisiniz.

Mutlaka yanınızda yeterli sayıda limon olmalıdır. Ayrıca ürünlerinizin taze olmasına da dikkat etmenizde fayda var. Çünkü bir insan yemeye başladığımız ortalama sevgi düzeyine göre değişmekle birlikte 10 adet ile 30 adet arasında rahatça tüketebilir. Hatta bazen 5-6 kişilik bir grup dahi tezgahı temizleyerek elinizde ki tüm ürünü satın alabilir. O nedenle doğru konum ve temiz bir hizmet sizlere önemli oranda avantaj sağlayacaktır.

Seyyar Midye Satmanın Maliyeti Nedir?

Maliyeti yüksek bir iş değildir. Ancak satışı doğru yapılırsa yüksek bir kazanç elde edilebilir. Öncelikle küçük bir sehpa yeterli olacaktır. Tabi isterseniz bir araç ile de bunu yapabilirsiniz. Ancak genelde tercih bir sehpadan yana oluyor.

Öncelikle midyeyi temin etmelisiniz. Ürünü kendiniz hazırlayacaksanız bir çuval midyeye boyutuna göre değişmekle birlikte 20 TL ile 50 TL arası bir bedel ödeyebilirsiniz. Çuvaldan ortalama 300 ile 400 adet midye çıkacaktır.

Bir kilo pirinç, limon, peçete ve diğer masraflarla birlikte midye hazırlayarak sunum için 200 TL sizin için yeterli olacaktır. Tabi günlük nakit para döneceği için bu parayı çıkarıp aynı anda kara da geçebilme şansınız var. Bu maliyetin içerisinde bir daha ödeme yapmayacağınız detaylarda mevcuttur. Midye hazırlamak içinse 100 TL yeterli olacaktır.

SEYYAR MİDYE SATARAK NE KADAR PARA KAZANABİLİRSİNİZ?

Midyeler genellikle satılırken üç farklı boya göre fiyatları belirleniyor. Büyük midye 1, orta boy 0,75 ve küçük boy 0,50 TL’ye satılıyor. 300 adet midye satacağınızı ve midyelerin boylarına göre hepsinden 100’er adet olduğunu farz edersek. Günlük cironuz bu rakamlar ile birlikte 225 TL olacaktır. Günlük 100 TL üzerinde bir kazanç elde etme şansınız olacaktır.

Bu işi aylık olarak her gün yaptığınızı varsayarak kazancınız ortalama 3000 TL üzerinde bir karam olacaktır. Tabi satış rakamlarınız artarsa kazancınızda aynı oranda artmış olacaktır.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.