Seyyar Pilavcı İş Fikri

Seyyar Pilavcı İş Fikri

Seyyar Pilavcı Açarak Para Kazanmak

Seyyar Arabada Pilav Satmak

Seyyar satıcılık ülkemizde en çok rağbet gören mesleklerden birisidir. Birçok insan bu işlere yan gözle bakıyor olsa da yatırılan sermayeye göre kazançları çok yüksektir. Bu işlerden birisi de araba üzerinden pilav satmaktır. Bunun için yapmanız gereken ilk iş bir araba satın almak ve kaliteli bir şekilde hizmet vermek olacaktır.

Tabi iş bu kadar basit değildir. Pilav satacağınız yer için belediyeden izin almalı ve bu izin karşısında belirli bir ücrette ödemeniz gerekiyor. Ama ne olursa olsun maliyet olarak çok yüksek bir rakama çıkmadan kısa sürede para kazanma şansını sizlere sunacaktır.

Seyyar Pilav Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arabada pilav satmanın en önemli inceliği olarak gösterebileceğimiz detay pilavın kaliteli yani lezzetli olmasıdır. Çünkü gıda sektöründe müşterilerin ilk aradığı detay fiyattan daha önce gelen lezzettir. Lezzet ne kadar iyi olursa günlük standart müşteriniz o kadar çok olacaktır. Genelde gece yenilmesi tercih edilen bir yemek gibi dursa da aslında her öğün tüketilebilen bir yemektir.

Öğlenden sonra başlayarak ya da akşam üzeri piyasaya çıkarak pilav satmaya başlayabilirsiniz. Nohut ile ya da tavuklu pilav satabilirsiniz. Bu pilava lezzet katmak için tercih edilebilir. Bu tercih tamamen size kalmış bir detaydır.

Pilav arabanızı insanların yürüyüş yollarına ya da arabaları ile durabilecekleri noktalara açmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer izin alırsanız etrafa birkaç sandalye de koyabilirsiniz. Tabi pilav ile birlikte içecek de satmalısınız. Bu genelde ayran olsa da gazozlu içecekleri de müşterilerinize sunabilirsiniz.

Seyyar Pilav Satmanın Maliyeti

Seyyar pilav satmanın tahmin edilen yüksek bir maliyeti yoktur. Bir araba satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz. Bu iki işlem için ortalama masrafınız detaylar ile birlikte 2 bin TL ile 4 bin TL arasında değişim gösterecektir. Bunun yanı sıra günlük pilav için alacağınız malzemeleri de eklemek gerekiyor. Ortalama 5000 TL ile hizmet vermeye başlayabileceğiniz bir iş diyebiliriz. Bu maliyet karşısında günlük kazancınız tatmin edici seviyede olacaktır.

Seyyar Pilav Satarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Pilav satarak ne kadar para kazanılabilir ki dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak günlük 50 ile 60 adet tabak pilav satarak aylık 5000 TL üzerinde bir kara ulaşabilirsiniz. Tabak başına ve içecekle birlikte 10-30 TL arasında bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Günlük 50 tabağı ortalama 10 TL’den satarsanız günlük 500 TL ciro yapabilirsiniz. Bu da aylık 15.000 TL ciro anlamına gelecektir. Kar oranı daha yüksek olsa da %50 kar oranı yazarsak aylık 7500 TL kazanabilirsiniz. Tabi bu düşük bir oran olarak hesaplandığında elde edilecek kar diyebiliriz.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.