Turşucu Dükkânı İş Fikri

Turşucu Dükkânı İş Fikri

Turşucu Dükkânı Açarak Para Kazanmak

Turşu satmak ve bu işten para kazanmak ülkemizde ki en eski ticari alanlardan birisidir. Genelde turşu satanların araba ile dolaşmasına alışık olsa da günümüzde bu işi yapanlar genelde dükkan açmayı tercih etmektedir. Tabi bu işi yapmak için belirli bir deneyime sahip olmak gerekmektedir.

Kimilerine göre bu işte deneyime gerek duyulmadığı söylense de satılan ürün hakkında gerekli bilgiyi sunabilmek için deneyim gerekmektedir. Sunum için ve doğru şekilde müşteriye ilgi gösterebilmek, sorduğu sorulara cevap verebilmek için bu bilgi ve deneyim gerekmektedir. Bunun için turşu dükkanı işleten birisinin yanında kısa bir dönem çalışmak yeterli olacaktır.

Turşucu Dükkânı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Turşu dükkanı açarken mutlaka dikkat edilmesi gereken en önemli iki detay bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki satılan ürünün kaliteli ve taze olmasıdır. İkinci noktada dükkanın konumudur. Hızlı bir tüketim üreni olması nedeniyle ayak üstü tüketimine ilgi daha fazla olmaktadır.

20-30 metrekare alana sahip bir dükkan yeterli olacaktır. Bunun daha fazlası size kalmış bir detay olmakla birlikte bu dükkanın insanların sürekli yürüdükleri ana cadde üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Yoğun talep açısından hızlı çalışabilmek için iki kişi çalışmak doğru olacaktır.

Ürünlerinizi kendiniz hazırlasanız da başkasında tedarik edecek olsanız da her zaman taze olmasına dikkat edilmelidir. Direkt turşu satabileceğiniz gibi turşu suyunu da satarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde çok farklı turşular yapılıyor olsa da siz başlangıç olarak müşterilerinizin damak tadına uygun olanları sunmaya dikkat edin.

Turşucu Dükkânı Açmanın Maliyeti

Küçük bir alanda yapılabilecek ve hızlı bir geri dönüşe sahip olan turşuculuk işine girebilmek için dükkanı açma maliyetiyle birlikte ilk etapta 20 bin TL ile 30 bin TL sermaye sizlere yeterli olacaktır. Tabi dediğimiz gibi dükkanın işlek bir noktada açılması, kiranın bedeli ve dükkanın içerisine harcanacak para ile birlikte bu rakam yukarı da çıkabilir. Ama günlük bir geri dönüş yapıldığı için bu rakam size zarar vermeyecektir.

TURŞUCU DÜKKÂNI İLE NE KADAR PARA KAZANABİLİRSİNİZ?

Turşu’dan daha çok turşu suyunu tüketen insanlar bardak başında günümüzde 1 TL veya 2 TL ödemeyi kabul ediyorlar. Sadece turşu suyu ile bu rakam alınıyor. İçerisinde turşu olduğunda fiyat biraz daha yükselecektir.

Günlük 50 bardak sattığınızı hesaplarsanız ve bunu ortalama 2 TL’den sattığınızı kabul ederseniz günlük 100 TL ciro yapabilirsiniz. Tabi bu en düşük rakamlardan olacaktır. Aylık 3000 TL ciro ve yaklaşık 1500 TL kar elde edebilirsiniz. Ürün satışını arttırarak kazancınızı da katlama şansınız bulunuyor.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.