Türkiye' de Marka Değerleme Hizmetleri

Türkiye' de Marka Değerleme Hizmetleri
Stok Kodu : 5661

Marka Değerleme Hizmetleri

Marka Değerleme Nedir?

Marka, somut olarak elle tutulamayan fakat yatırımcıların akıl ve algılarında var olan entelektüel bir değerdir. Birçok firmanın fiziki varlıklarının toplam değeri, o firmanın marka değerinin çok altında kalmaktadır. Marka değerleme, bir markanın piyasadaki bağımsız değerini belirlemeye yönelik yapılan kapsamlı bir analiz sürecidir. Bu süreç, markanın müşteri algısı, pazar konumu, finansal performansı ve gelecekteki potansiyeli gibi birçok faktörü göz önünde bulundurur.

Neden Marka Değerleme Yaptırmalısınız?

Şirketler, müşteri nezdindeki algılarının gücünü öğrenmek için ya da yapılan reklam, pazarlama ve diğer yatırımların gerçek hayatta karşılığının oluşup oluşmadığını anlamak amacıyla marka değerleme yaptırırlar. Bunun yanında, şirket el değiştirmeleri, marka satışları, tasfiye, teknik iflas gibi durumlarda da marka değerleme yaptırmak zorunlu hale gelir. Değerlemesi yapılan markalar, bilançoda aktifleştirilip şirketin gerçek gücünün görünmesini sağlarken, özsermayenin de gerçek seviyesini ortaya çıkarır.

Marka Değerleme Süreci

Jit Consulting, uluslararası genel kabul görmüş marka değerleme yöntemlerini kullanarak marka değerleme çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Marka değerleme hizmeti kapsamında, şirketin değerinden ayrı olarak markanın piyasadaki bağımsız değerinin tespiti yapılmakta ve uluslararası standartlarda raporlar hazırlanmaktadır. Türkiye’de oldukça yeni olan bu alan, uluslararası piyasalarda oldukça yaygındır.

Marka Değerleme Yöntemleri

Jit Consulting'in uzmanları, marka değerleme raporlarında aşağıdaki yöntemleri kullanmaktadır:

  • İsim Haklarından Kurtulma Yöntemi: Markanın isim haklarının değerini belirlemek için kullanılır.
  • Fiyat Primi Yöntemi: Markanın ürün veya hizmetlerinin, benzerlerine göre ne kadar primli olduğunu ölçer.
  • Franchise Yöntemi: Markanın franchise verilmesi durumunda elde edilecek gelirleri analiz eder.

Marka Değerlemede Uzman Kadromuz

Marka değerleme alanında çalışan uzmanlarımız ve danışmanlarımız:

  • Piyasa tecrübesine sahip değerleme uzmanlarıdır.
  • Uluslararası kabul edilen rapor standardına hakimdir.
  • İktisat ve işletme eğitimi almıştır.

Marka Değerlemede Neden Jit Consulting Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’nin yeni markalar ile uluslararası arenada yer almasının yanı sıra; yeni anlaşmalar, işbirlikleri ve ayrışma gibi durumlarda marka değerlemesi oldukça önemlidir. Giderek daha önemli hale gelen bu hizmetin, yalnızca alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Jit Consulting olarak, uluslararası standartlara uygun, detaylı ve güvenilir marka değerleme raporları sunmaktayız.

Marka Değerleme Hizmeti Almak için Bize Ulaşın

Marka değerleme hizmetleri hakkında sorularınız mı var? Şirket değerleme süreci, raporlama ve sunum hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçin. Sizi tüm süreçler hakkında bilgilendirmek ve profesyonel olarak alacağınız bu hizmet için gerekli desteği sağlamak için buradayız.

Jit Consulting ile markanızın gerçek değerini keşfedin ve geleceğinizi daha sağlam temellere oturtun!

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin

Bu site çerezler kullanmaktadır.