Akaryakıt istasyonu açmak için iş planı

Akaryakıt istasyonu açmak için iş planı
Stok Kodu : 6

Akaryakıt İstasyonu İş Planı

Akaryakıt istasyonu sektöründe iş kurmayı düşünen girişimciler için hazırladığımız iş planı, fizibilite çalışması ve SWOT analizi hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor. Bu iş planı, JİT Danışmanlık uzmanları tarafından Türkiye pazarına uygun olarak titizlikle hazırlanmıştır.

Toplam 22 sayfa içeren bu rehberde, yeni bir iş kurmak isteyenlerin merak ettiği tüm sorulara ayrıntılı yanıtlar veriyoruz.

Açıklama

Genel Bilgiler

Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektörü, dağıtım şirketleri ve istasyon satışları, bölgelere göre akaryakıt bayileri ve satış hacimleri, Türkiye’nin en büyük akaryakıt şirketleri ve pazar payları hakkında bilgiler içerir. Ayrıca, akaryakıt istasyonunda hedef kitlenizi ve kitle hedefinizi belirlemeye yönelik stratejiler sunuyoruz.

İşyeri Açmak

Akaryakıt istasyonu işletmesi için hizmet büyüklüğü ve yer seçimi, gerekli şartlar, çalışma ruhsatı ve lisans alma süreçleri, inşaat ve kurulum, LPG mevzuatı, TSE hizmet yeterlilik belgesi için gereken belgeler, personel nitelikleri, vergi dairesi süreçleri ve bayilik mi yoksa kendi markanızı yaratmak mı gibi önemli konuları ele alıyoruz. Franchise veren firmalar ve şartları da bu bölümde yer alıyor.

Pazarlama

Pazarlama planı ve satış-pazarlama stratejileri üzerinde durulmuştur.

Yatırım

Akaryakıt istasyonu işletmelerinde SWOT analizi, güçlü ve zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler ile rekabete yönelik önlemler ve uzman görüşleri bulunmaktadır.

Finansal Tablolar

Hammadde giderleri, elektrik, yakıt, su giderleri, bakım ve onarım, işçilik ve personel giderleri, kira giderleri, genel yönetim, satış-pazarlama, amortisman, yıllık işletme gelirleri, toplam yatırım tutarı, gelir-gider tablosu, tahmini nakit akış tablosu ve yatırımın finansman tablosu gibi finansal bilgiler içerir.

Değerlendirme

Net bugünkü değer, karlılık indeksi, mali iç karlılık oranı, ekonomik ömür, yatırım karlılığı, yatırımın geri dönüş süresi, istihdam katkısı, katma değer katkısı, başabaş noktası, brüt kar, net kar, sosyal katma değer katkısı, fiziki değerler ve geri ödeme süresi gibi önemli finansal değerlendirmeler bu bölümde yer almaktadır.

Tanıtım

Akaryakıt İstasyonu İş Planı Size Neler Vaat Ediyor?

Akaryakıt istasyonu açma fikri, yüksek yatırım maliyetlerine rağmen yatırım yapmak isteyenler için cazip bir seçenek olmaya devam ediyor. İş planı hazırlamak, yatırımınızla ilgili öngörünüzü artıracak ve sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı olacaktır.

Akaryakıt istasyonu açma iş planımızda şunları bulacaksınız:

 1. Akaryakıt istasyonu sektörünün yapısı
 2. Hedef kitleniz ve kitle hedefiniz
 3. İstasyonunuzu nerede açmanız gerektiği, yer hizmet ve büyüklük seçimi
 4. İstihdam etmeniz gereken personel sayısı
 5. Devlet tarafından istenen belgeler ve bunların nasıl alınacağı
 6. Akaryakıt istasyonu tesisinizin yapısı ve üretim planı
 7. Satış ve pazarlama planları
 8. Reklam ve tutundurma planları
 9. Rekabete yönelik planlar
 10. Akaryakıt istasyonu sektörünün SWOT analizi
 11. Franchise bilgileri
 12. Uzman görüşleri

Finansal Tablolar

İş planımızda yer alan finansal tablolarda şunları bulabilirsiniz:

 1. Sabit yatırım masrafları
 2. Başlangıç için gerekli olan öz kaynak miktarı
 3. Gider tabloları
 4. Gelir tabloları
 5. Tahmini yıllık nakit akışı
 6. Başabaş noktası
 7. Yatırımın geri dönüş süresi
 8. Marjinal fayda oranı
 9. Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı

Hazırladığımız iş planı, işletmenizi kurarken ve sürdürülebilir kılarken size yol gösterecek bir rehber niteliği taşımaktadır. İş planımız, fizibilite raporu ve SWOT analizi sayesinde olası risklere karşı daha güçlü bir konumda olmanızı sağlayarak, zamanında önlem almanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.