Diş Kliniği Açmak için İş Planı

Diş Kliniği Açmak için İş Planı
Stok Kodu : 32

Diş Kliniği İş Planı

Diş kliniği sektöründe iş kurmak isteyen girişimciler için hazırlanmış iş planı, fizibilite çalışması ve SWOT analizi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. JİT DANIŞMANLIK tarafından Türkiye pazarına uygun şekilde hazırlanmış bu iş planı, girişimcilerin merak ettikleri tüm soruları en ince ayrıntısına kadar yanıtlamaktadır.

Toplamda 26 sayfa içeren bu içerik, diş kliniği açma sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri detaylı bir şekilde sunmaktadır.

Açıklama

Genel Bilgiler

Diş Hekimleri Odasına kayıt, diş hekimliği odasına kayıt için gerekli belgeler, diş kliniği açmak için İl Sağlık Müdürlüğüne başvuru süreci ve gerekli belgeler, mali yükümlülükler ve Sosyal Güvenlik Kurumuna karşı olan yükümlülükler hakkında ayrıntılı bilgiler sunulmaktadır.

İşyeri Açmak

Diş kliniği için hizmet ve yer seçimi, fiziki şartlar, gerekli ekipmanlar, Türkiye’deki diş kliniği potansiyeli, açılacak bölgenin ve hedef kitlenin belirlenmesi, personel seçimi gibi konular detaylı bir şekilde ele alınmaktadır.

Pazarlama

Pazarlama planı, satış ve pazarlamada temel hedefler, hedef kitleye tanıtma metotları gibi konularda stratejik öneriler sunulmaktadır.

Yatırım

Rekabete yönelik önlemler, diş kliniği SWOT analizi, bayilik almak veya kendi markanızı oluşturmak konularında bilgiler yer almaktadır.

Finansal Tablolar

İşletme gelir ve giderleri, işçilik ve personel giderleri, amortisman giderleri, yıllık işletme giderleri ve gelirleri, sabit yatırım giderleri tablosu, gelir gider tablosu, tahmini nakit akış tablosu, yatırımın yapılması dönemi finansman tablosu gibi finansal tablolar ayrıntılı olarak sunulmaktadır.

Değerlendirme

Net bugünkü değer, karlılık indeksi, mali iç karlılık oranı, ekonomik ömür, yatırım karlılığı, yatırımın geri dönüş süresi, istihdam katkısı, katma değer katkısı, başa baş noktası, brüt kar, net kar, sosyal katma değer katkısı, fiziki değerler ve geri ödeme süresi gibi değerlendirme kriterleri detaylı olarak açıklanmaktadır.

Tanıtım

Diş Kliniği İş Planı Size Ne Vaat Ediyor?

Serbest çalışan bir diş hekimiyseniz ve yeterli sermaye ve deneyime sahipseniz, kendinize ait bir diş kliniği açmak sizin için iyi bir alternatif olabilir. JİT DANIŞMANLIK’ın hazırladığı diş kliniği iş planında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bulabilir ve kendinize ışık tutacak bir rehber olarak kullanabilirsiniz. İş planının bir ön fizibilite raporu olduğunu ve finansal tablolarda yer alan hesaplamaların tahmini rakamlar olduğunu göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Diş Kliniği İş Planında Bulabilecekleriniz

 1. Diş kliniği sektörünün yapısı
 2. Hitap ettiğiniz hedef kitleniz ve kitle hedefiniz
 3. Diş kliniği işletmenizi nerede açmanız gerektiği, yer hizmet ve büyüklük seçimi
 4. İstihdam etmeniz gereken personel sayısı
 5. Diş kliniği işletmesi için devlet tarafından istenilen belgeler, belgelerin kapsamı ve nasıl alınacağı
 6. Diş kliniği tesisinizin yapısı ve planı
 7. İşletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayacak satış-pazarlama planları
 8. İşletmenizi geliştirmeye yönelik reklam ve tutundurma planları
 9. Rekabete yönelik planlar
 10. Diş kliniği sektörünün SWOT analizi

Finansal Tablolar

Sizin için hazırlanan finansal tablolarda bulabileceğiniz detaylar aşağıda sıralanmıştır:

 1. Sabit yatırım masrafları
 2. Başlangıç için gerekli olan öz kaynak (sermaye) miktarı
 3. Gelir tabloları
 4. Gider tabloları
 5. Tahmini yıllık nakit akışı
 6. Başa baş noktası
 7. Yatırımın geri dönüş süresi
 8. Marjinal fayda oranı
 9. Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı

JİT DANIŞMANLIK olarak, iş planımızla sizlere diş kliniği açma sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sağlamayı ve başarıya ulaşmanızda rehber olmayı amaçlıyoruz. Diş kliniği iş planımızı inceleyerek, geleceğinizi güvenle inşa edin.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.