Emlak Ofisi Açmak için İş Planı

Emlak Ofisi Açmak için İş Planı
Stok Kodu : 59

Emlak Ofisi İş Planı

Emlakçılık sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırladığımız kapsamlı iş planı, fizibilite çalışması ve SWOT analizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. JİT Danışmanlık’ın uzman editörleri tarafından Türkiye pazarına uygun olarak hazırlanan bu iş planı, sektörde başarılı olmanızı sağlayacak tüm bilgileri içermektedir.

Toplamda 31 sayfalık bu içerikte, yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin merak ettikleri tüm soruları en ince ayrıntısına kadar yanıtlıyoruz. Emlak sektöründe doğru adımlar atmak ve başarılı bir işletme kurmak için iş planımızı inceleyin.

Açıklama

Genel Bilgiler

Türkiye’de emlak sektörü, bina sayım verileri, çeyrek bazda konut satışları, ipotekli konut satışlarının payı, Türkler ve yabancılar tarafından en çok tercih edilen şehirler, konut kredileri, en fazla konut kredisi kullanılan şehirler, ofis ve ticari gayrimenkul, ticari gayrimenkulde öne çıkan iller, emlak sektöründe hedef kitle, emlak sektörünün kitle hedefi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşyeri Açmak

Yer-hizmet-büyüklük seçimi, emlak ofisi işletmelerinde aranan şartlar, taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik, işletmeye yetki belgesi almak, vergi dairesi süreci & vergi levhası, belediye süreci & dükkan ruhsatı gibi konularda bilgilere ulaşarak işyerinizi doğru adımlarla açabilirsiniz.

Pazarlama

Pazarlama planı, satış-pazarlamada temel hedefler, hedef kitleye tanıtma metotları, rekabete yönelik önlemler gibi konularda rehberlik ederek işletmenizin tanıtımını ve satışlarını artırabilirsiniz.

Yatırım

Emlak sektöründe SWOT analizi, güçlü yönler – zayıf yanlar – fırsatlar – tehditler, emlak sektöründe franchising veren popüler markalar, bayilik almak mı? Kendi markanızı yaratmak mı? Uzman görüşü ile en doğru yatırım kararlarını alabilirsiniz.

Finansal Tablolar

Hammadde giderleri, elektrik-yakıt-su giderleri, bakım – onarım, işçilik ve personel giderleri, kira giderleri, genel yönetim, satış-pazarlama, amortisman, yıllık işletme gelirleri, toplam yatırım tutarı, gelir – gider tablosu, tahmini nakit akış tablosu, yatırımın yapılması dönemi finansman tablosu gibi finansal detaylar iş planımızda yer almaktadır.

Değerlendirme

Net bugünkü değer, karlılık indeksi, mali iç karlılık oranı, ekonomik ömür, yatırım karlılığı, yatırımın geri dönüş süresi, istihdam katkısı, katma değer katkısı, başabaş noktası, brüt kar, net kar, sosyal katma değer katkısı, fiziki değerler, geri ödeme süresi gibi değerlendirme kriterleri ile işletmenizin finansal durumunu analiz edebilirsiniz.

Tanıtım

Emlak Ofisi İş Planı Size Neler Vaat Ediyor?

Ülkemizde ekonominin temelini oluşturan inşaat sektörü, girişimciler için emlak sektörünü cazip hale getirmektedir. Gayrimenkul sektörü geleceğin yükselen sektörleri arasında yer almaya devam edecektir. Siz de emlak sektörüne girme planları yapıyorsanız, sizin için hazırladığımız iş planını incelemeniz faydanıza olacaktır.

İş Planımızda Sizleri Neler Bekliyor?

 1. Emlakçılık sektörünün yapısı
 2. Hitap ettiğiniz hedef kitleniz ve kitle hedefiniz
 3. Emlak işletmenizi nerede açmanız gerektiği; yer hizmet ve büyüklük seçimi
 4. İstihdam etmeniz gereken danışman sayısı
 5. Emlakçılık yapmak için devlet tarafından istenen emlakçılık yetki belgesi, mesleki yeterlilik belgesi alma koşulları ve şartları
 6. Emlakçılık sektöründe franchising mi? Kendi işletmeniz mi olmalı
 7. Franchising veren en iyi 5 emlak firması ve şartları
 8. İşletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayacak satış-pazarlama planları
 9. İşletmenizi ve portföyünüzü geliştirmeye yönelik reklam ve tutundurma planları
 10. Rekabete yönelik planlar
 11. Emlak sektörünün SWOT analizi

Finansal Tablolarda Bulabileceğiniz Detaylar

 1. Sabit yatırım masrafları
 2. Başlangıç için gerekli olan öz kaynak (sermaye) miktarı
 3. Gider tabloları
 4. Gelir tabloları
 5. Tahmini yıllık nakit akışı
 6. Başabaş noktası
 7. Yatırımın geri dönüş süresi
 8. Marjinal fayda oranı
 9. Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı gibi hesaplamalarla karşılaşacaksınız.

Sizin için hazırlanan iş planımız, işletmenizi kurarken ve sürdürülebilir olmasını sağlarken size rehberlik edecek niteliktedir. İş planımız, bir fizibilite raporu olup, SWOT analizi sayesinde oluşabilecek risklere karşı daha güçlü bir pozisyonda olmanızı sağlayacak ve önlemleri zamanında almanıza katkı sağlayacaktır.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.