Hazır Yemek Üretimi Yapmak için İş Planı

Hazır yemek üretimi sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanan iş planı, fizibilite çalışmasıdır.

Hazır Yemek Üretimi Yapmak için İş Planı
Stok Kodu : 75

Hazır Yemek Üretimi İş Planı

Hazır yemek üretimi sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanan iş planı, fizibilite çalışması ve SWOT analizi hakkında detaylı bilgilere JİT DANIŞMANLIK farkıyla ulaşabilirsiniz. Türkiye pazarına uygun olarak hazırlanmış bu kapsamlı rehberle, girişiminizi sağlam temellere oturtabilirsiniz.

Catering iş planı, JİT DANIŞMANLIK uzman editörleri tarafından özenle hazırlanmıştır. Toplamda 26 sayfa olan bu içerikte; yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin merak ettikleri tüm sorular en ince ayrıntısına kadar yanıtlanmaktadır.

Genel Bilgiler

Hazır yemek sektöründe hizmet şekilleri, hazır yemeğin tarihçesi, catering işletmesinin hedef kitlesi ve kitle hedefi gibi temel bilgileri burada bulabilirsiniz.

İşyeri Açmak

Catering işletmesi için yer, hizmet ve büyüklük seçimi, catering hizmetlerinin çeşitleri, üretim prosesi ve üretim için gerekli unsurlar, hazır yemek üretiminde kullanılan makine ve tesisat, zorunlu makine ve tesisat listesi, ihtiyaç maddelerinin hesabı ve 100 tabldot için gerekli ortalama tüketim malzemeleri hakkında detaylı bilgilere bu bölümde ulaşabilirsiniz.

Pazarlama

Catering firması açılışı için gerekli evrak ve belgeler, istihdam edilecek personel durumu, pazarlama planı, hedef kitleye tanıtım metotları, satış ve pazarlama çalışmalarında temel hedefler ve rekabete yönelik önlemler hakkında kapsamlı bilgiler sunulmaktadır.

Yatırım

Catering sektörü SWOT analizi, bayilik veren bazı catering firmaları ve uzman görüşlerine bu bölümde yer verilmektedir.

Finansal Tablolar

Hammadde giderleri, elektrik, yakıt, su giderleri, bakım-onarım, işçilik ve personel giderleri, kira giderleri, genel yönetim giderleri, satış ve pazarlama giderleri, amortisman, yıllık işletme gelirleri, toplam yatırım tutarı, gelir-gider tablosu, tahmini nakit akış tablosu ve yatırımın yapılması dönemi finansman tablosu gibi finansal tablolar detaylı şekilde sunulmaktadır.

Değerlendirme

Net Bugünkü Değer, Karlılık İndeksi, Mali İç Karlılık Oranı, Ekonomik Ömür, Yatırım Karlılığı, Yatırımın Geri Dönüş Süresi, İstihdam Katkısı, Katma Değer Katkısı, Başabaş Noktası, Brüt Kar, Net Kar, Sosyal Katma Değer Katkısı, Fiziki Değerler ve Geri Ödeme Süresi gibi değerlendirme kriterleri bu bölümde ele alınmaktadır.

Tanıtım

Hazır Yemek Üreticiliği İş Planı Size Neler Vaat Ediyor?

Yeni bir işe girmek istiyorsunuz ancak hangi sektörde olmanız gerektiği konusunda kararsızsınız. Yemek sektörüne olan tutkunuz sizi catering işine yönlendiriyor olabilir. Catering firması açmak için yatırım yapmanız gereken miktarın yanı sıra yapacağınız yatırımın karlı olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ön fizibilite raporu niteliğindeki catering iş planımız kafanızdaki sorulara cevap verecektir.

Catering İş Planında Karşınıza Çıkacaklar

 • Hazır yemek sektörünün yapısı
 • Hitap ettiğiniz hedef kitle ve kitle hedefi
 • Catering işletmenizi nerede açmanız gerektiği, yer hizmet ve büyüklük seçimi
 • İstihdam etmeniz gereken personel sayısı
 • Devlet tarafından istenen belgeler ve bu belgelerin nasıl alınacağı
 • Catering tesisinizin yapısı
 • İşletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayacak satış ve pazarlama planları
 • İşletmenizi geliştirmeye yönelik reklam ve tutundurma planları
 • Rekabete yönelik planlar
 • Catering işletmesi sektörünün SWOT Analizi
 • Bu sektörde bayilik veren bazı firmalar
 • Uzman görüşü

Finansal Tablolar

Finansal tablolarda şu detayları bulabileceksiniz:

 1. Sabit yatırım masrafları
 2. Başlangıç için gerekli öz kaynak (sermaye) miktarı
 3. Gider tabloları
 4. Gelir tabloları
 5. Tahmini yıllık nakit akışı
 6. Başabaş noktası
 7. Yatırımın geri dönüş süresi
 8. Marjinal fayda oranı
 9. Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı

Hazırlanan iş planımız, işletmenizi kurarken ve sürdürülebilir olmasını sağlarken size rehberlik edecek bir kaynaktır. SWOT analizi sayesinde oluşabilecek risklere karşı daha güçlü bir pozisyonda olmanızı sağlayacak ve önlemleri zamanında almanıza yardımcı olacaktır.

JİT DANIŞMANLIK olarak, işinizi başarıya ulaştıracak bu değerli rehberle yanınızdayız. İş planımızı edinerek, adım adım büyüme ve karlılık yolunda emin adımlarla ilerleyin.

Yorum Gönder

Şimdi Ara Bir danışmanla iletişime geçin
www.hizlibul.com-6186505www.hizlibul.com-6186505

Bu site çerezler kullanmaktadır.